Här är mina samarbetspartners

Bostäder

Lissabon och Cascais

Joanna Gripenberg
joanna@casaatlantica.se
+351 933 033 673
+46 706 01 55 16
Untitled

Björn Jacobsen och Pernilla Jacobsen
Avenida Saboia 538
2765-395 Monte Estoril
+351 910 720 473
Franchisetagare
Fastighetsbyrån – Lisboa/Cascais
Bjorn.jacobsen@fastighetsbyran.se 
http://utland.fastighetsbyran.se/

Nuno Franco
Lisbon Coast Property Expert
LISBON COAST CONNECTION
Mobile / WhatsApp: (+351) 93 416 33 82
Email: nfranco@remax.pt
Skype: NunoRealty
________________________________
RE/MAX Parede | Grupo Maxidomus
R. Latino Coelho 69, 2775–275, Parede
Portugal

Silverkusten och Nazare

Portugalagent –  Portugalagent Sverige AB
Niklas Forsén | Ph: +46 8 622 62 00 | Mob: +46 70 592 60 76
Tallstigen 1 | 182 35 Danderyd | SWEDEN
www.portugalagent.com

Algarve

Ulrica Källhammer – KÄLLHAMMER – Real Estate Algarve
Real Estate Agent / Managing Partner
Källhammer, Lda. AMI-license 16220
Mob PT: +351 910 805 450 , SE: +46 70 663 85 38 (ej sms)
Email: ulrica@kallhammer.com ,
www.kallhammer.com

Tavirakonsulten/Redinvest
Mobil +351 912 647 767
Travessa das Cunhas 20
Tavira
www.tavira.nu

Hyresfastigheter

Mäklarkontakter kan förmedlas om ni kontaktar mig.

Arkitekt Mário Rebelo
Telef./ Fax: (+351) 21 714 714 7
TeleMovel:     (+351) 91 75 75 705
Skype:       mariorebelo.arch
E-mail:      mariorebelo.arquitecto@gmail.com

Advokatbyråer

Peter Morawetz
Of Counsel • Member of the Swedish Bar Association
PLMJ – Sociedade de Advogados, RL
Email: peter.morawetz@plmj.pt
• M.: +351 96 688 5742 • T.: +351 21 319 73 00

Inregistrering bil från Sverige

José Carlos Sanches
jose.sanches@autodoc.pt
http://www.autodoc.pt geral@autodoc.pt

Loja Lisboa
Rua Jardim do Tabaco, 104
1100-288 Lisboa
Tel: 218807040/41/42
Telemóvel: 918574141/963294184/919012129

Loja Setubal
Av. Dr. António Rodrigues Manito, nº78 D
2900-062 Setubal
Tel: 265232252/53 – Fax: 265232254

Försäkringar

Eva Ranggård
Cascais eva.ranggard@live.se
+351 965 800 195

Miguel Salvador
miguel.salvador@targetseguros.pt
+351 912 249 649